Hlavní je prevence

Prevence je velmi důležitým faktorem, který je třeba respektovat ještě dříve než se pustíme do samotné dezinsekce. Hmyz se do domu obvykle nedostane sám od sebe. Častým lákadlem pro hmyz jsou nedojedené nebo vystavené potraviny různě po domě. Potraviny je třeba uklízet do boxů, lednic nebo míst, které jsou pro hmyz nepřístupná.

Smokybrown_cockroach_on_back

Dalším důležitým krokem je včasné vynášení odpadkového koše, který je pro hmyz nejlepším lákadlem. Máte doma nějaké domácí zvíře? Tak v tom případě se možnost výskytu hmyzu v bytě ještě mnohokrát zvyšuje. Mezi často přenášený hmyz zvířaty patří blechy a štěnice. Je velmi složité se tohoto hmyzu zbavit, především protože je velmi malý a okem téměř nepozorovatelný. Jeho přítomnost zjistíte až z kousanců, které se vám budou dělat na kůži. Je proto třeba dbát o hygienu svých domácích mazlíčků.

5707-widescreen-insect-photo-material

Pokud chcete předejít švábům, rusům a podobnému hmyzu, tak je dobré, aby se v bytě nenechávala žádná temná a vlhká místa, taková místa jsou šváby doslova vyhledávána. Pro zamezení výskytu škodlivého hmyzu stačí vždy učinit pouze několik jednoduchých kroků, díky nim můžeme mít ovšem jistotu klidné a bezpečné domácnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>